Eski Mail Hesabımdaki Mailleri Yeni E-Posta Sistemine Nasıl Aktarırım?
Bilgi Bankası
AEÜ Destek > AEÜ Yardım > Bilgi Bankası

Yardım ara:


Eski Mail Hesabımdaki Mailleri Yeni E-Posta Sistemine Nasıl Aktarırım?

Çözüm

Eski Mail Sunucudan Mailleri buraya taşımak için aşağıdaki ekran görüntüleri takip ediniz. İlk önce ok ile gösterilen butona basarak “Ayarlar” bölümüne giriş yapılır.

Sonra okla gösterilen “Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi” bölümünden “Postaları ve kişileri içe aktar” seçilir.

Bu ekranda e-Posta adresinizi yazıp, Sonraki adım seçilir. Burada dikkat edilecek nokta kullanıcı adı @ işleminden sonra ahievran.edu.tr yazılmasıdır.

En son olarak gelen ekranda “Artık bu hesaptan posta alabilirsiniz” sorusuna “Hayır” seçeneği seçilerek “Son” butonuna basılarak kurulum tamamlanır. Artık postalar yeni sunucuya gelecektir. Gelen ekranda aktarmak istediğiniz mail adresine ait bilgiler istenir. Üst kısıma mail şifrenizi, "Pop Kullanıcı Adı" na mail adresinizi, "Pop sunucusu" kısmına ise "eskimail.ahievran.edu.tr" girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra "Bağlantı noktası" kısmını düzenlemeniz gerekmektedir. Bağlantı noktası "Düzenle" linkine tıklayın.

Bağlantı Noktası "110" seçilir ve "SSL Kullan" iptal edilerek "Devam et" düğmesine tıklanır. "İçe Aktarma Seçenekleri" sayfası açılır. Bu sayfadan "İçe aktarmayı başlat" düğmesine tıklanarak mail alma işlemi başlatılır.

En son olarak gelen ekranda “Artık bu hesaptan posta alabilirsiniz” sorusuna “Hayır” seçeneği seçilerek “Son” butonuna basılarak kurulum tamamlanır. Artık postalar yeni sunucuya gelecektir.

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Yeni Eposta Sunucusuna Nasıl Geçiş Yaparım?
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 3
Kategori: Web Servisleri (proxy,mail...)
Eklenme Tarihi: 22-01-2016 12:41:14 2016-01-22 12:41:14
Gösterim Sayısı: 795
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 3.1/5.0 (15)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid